16. 3. - do odvolání - na pokyn MZČR škola uzavřena; 9. - 13. 4. - velikonoční prázdniny

Rozvrhy hodin

Web: skola.lany.cz

Online výuka

Jak na práci s aplikací Microsoft Teams

Návod pro žáky, kteří mají přiřazenou školní mailovou adresu a heslo:

V případě technických dotazů k aplikaci, potíží s heslem ke školním účtům žáků apod. se obracejte na e-mail správce ICT p. Ing. Nováka - jan.novak@zs.lany.cz

• Než začnete, spusťe si prosím výše uvedenou prezentaci nebo PDF.
  • Office 365 je soubor služeb, které poskytuje firma Microsoft na bázi předplatného. Naše škola má předplatné zajištěno pro všechny učitele a žáky. Není tedy třeba cokoli navíc předplácet.
  • Z domova mohou všichni zdarma používat aplikace v prohlížeči (Word, Excel, Powerpoint, Outlook, Onedrive, Onenote, Teams, ...), případně si je nainstalovat, ale pouze do mobilu nebo tabletu. Pokud chcete Office aplikace nainstalovat i na domácí počítač, musíte mít vlastní předplatné Office 365, nebo trvalou licenci Office (školní licence se na to nevztahuje). Výjimka: Aplikaci Teams si můžete v rámci školní licence nainstalovat i na počítač.
  • Přihlášení do online prostředí (Office 365) je z www stránky office.com
  • Schránku elektronické pošty najdou žáci v online prostředí (Office 365) v aplikaci Outlook
  • Zadanou práci v aplikaci Teams sledujte v kanálu Obecné v záložce Zadání a záložce Příspěvky.
  • Podle pokynů učitelů mohou být soubory s podklady v záložce Soubory.
  • Podsložka souborů pojmenovaná Výukové materiály je přístupná žákům pouze pro čtení.
  • Podle pokynů učitelů mohou být informace (příspěvky, soubory) rozděleny i do kanálů jednotlivých předmětů (platí od 5. třídy výše).
  • Podle pokynů učitelů mohou být pro výuku využívány i jiné online aplikace.
  • Pokud učitel požaduje vyfotit nějaký úkol (např. po vypracování v pracovní sešitu) a vložit do zadání, nejjednodušší cestou je vyfotit to na mobilu/tabletu a v mobilní aplikaci Microsoft Teams rovnou vložit obrázek z mobilu/tabletu do konkrétního zadání.
  • Souběžné online hodiny více sourozenců s jedním počítačem, pokud máte možnost instalace aplikace Microsoft Teams do mobilu/tabletu, může si druhý sourozenec spustit online hodinu tam.
  • Pokud potřebujete upravit přílohu typu Word v zadání v Teams, a nemáte na počítači Office, klikněte na ... (tři tečky) a zvolte Otevřít ve Wordu Online. Nebo po otevření přílohy přímo v Teams se příloha otevře pouze pro čtení, opět klikněte na ... (tři tečky) a zvolte Otevřít v prohlížeči.

Aktuální informace

• Přístupy do Office 365 a aplikace Teams rozšiřujeme i pro žáky nižších ročníků.
  • Přístupové údaje budou předávat rodičům třídní učitelky.
  • Pro zprovoznění bude nutná spolupráce rodičů nebo starších sourozenců, kteří už prostředí znají.
  • Náběh informací a práce v prostředí bude postupný a pozvolný.
1. třída informace najdete na třídním webu www.prvnaci.wobo.cz
2. A informace o výuce pomocí Microsoft Teams
a pomocí e-mailů rodičům a WhatsApp
2. B informace o výuce pomocí e-mailů rodičům,
obecné informace na třídním webu 1a2.netstranky.cz
3. A informace o výuce pomocí Microsoft Teams
a na třídním webu skola-lany.webnode.cz
3. B informace o výuce pomocí Microsoft Teams
a na třídním webu třídy 3. A skola-lany.webnode.cz
4. A informace o výuce pomocí Microsoft Teams
a na třídním webu mojeskola-lany-cz.webnode.cz
4. B informace najdete na třídním webu v prostředí https://app.seesaw.me
5. A výuka v prostředí Microsoft Teams, WhatsApp, Skype
informace na třídním webu skolaci-lany.webnode.cz
5. B výuka v prostředí Microsoft Teams
6. třída výuka v prostředí Microsoft Teams
7. třída výuka v prostředí Microsoft Teams
8. třída výuka v prostředí Microsoft Teams
9. třída výuka v prostředí Microsoft Teams

Problémy s technikou

Vážení rodiče,
pokud máte některá z níže uvedených omezení práce s technikou, prosím, napište na e-mail p. Ing. Nováka jan.novak@zs.lany.cz, abychom mohli co nejlépe přizpůsobit výuku vašim podmínkám, bude-li to v našich silách.

Možná omezení jsou:
  • sdílím notebook nebo počítač s rodiči, nebo sourozenci (případně jakým způsobem?)
  • nemám vůbec přístup k notebooku ani počítači
  • mám přístup pouze přes mobil nebo tablet
  • mám omezený objem dat pro přístup na internet
  • mám omezenou rychlost stahování nebo nahrávání do internetu (může způsobovat problémy při hovorech nebo videohovorech)