14. 3. - konzultační odpoledne 16.00 - 18.00; 24. 3. 14.00 - 17.00 Listování pro celou rodinu; 12. 4. 14.00 - 18.00 zápis do 1. třídy

Online výuka

Jak na práci s aplikací Microsoft Teams

Návod pro žáky, kteří mají přiřazenou školní mailovou adresu a heslo:

V případě technických dotazů k aplikaci, potíží s heslem ke školním účtům žáků apod. se obracejte na e-mail správce ICT p. Ing. Nováka - jan.novak@zs.lany.cz

• Než začnete, spusťe si prosím výše uvedenou prezentaci nebo PDF.
  • Office 365 je soubor služeb, které poskytuje firma Microsoft na bázi předplatného. Naše škola má předplatné zajištěno pro všechny učitele a žáky. Není tedy třeba cokoli navíc předplácet.
  • Z domova mohou všichni zdarma používat aplikace v prohlížeči (Word, Excel, Powerpoint, Outlook, Onedrive, Onenote, Teams, ...), případně si je nainstalovat, ale pouze do mobilu nebo tabletu. Pokud chcete Office aplikace nainstalovat i na domácí počítač, musíte mít vlastní předplatné Office 365, nebo trvalou licenci Office (školní licence se na to nevztahuje). Výjimka: Aplikaci Teams si můžete v rámci školní licence nainstalovat i na počítač.
  • Přihlášení do online prostředí (Office 365) je z www stránky office.com
  • Schránku elektronické pošty najdou žáci v online prostředí (Office 365) v aplikaci Outlook
  • Zadanou práci v aplikaci Teams sledujte v kanálu Obecné v záložce Zadání a záložce Příspěvky.
  • Podle pokynů učitelů mohou být soubory s podklady v záložce Soubory.
  • Podsložka souborů pojmenovaná Výukové materiály je přístupná žákům pouze pro čtení.
  • Podle pokynů učitelů mohou být informace (příspěvky, soubory) rozděleny i do kanálů jednotlivých předmětů.
  • Podle pokynů učitelů mohou být pro výuku využívány i jiné online aplikace.
  • Pokud učitel požaduje vyfotit nějaký úkol (např. po vypracování v pracovní sešitu) a vložit do zadání, nejjednodušší cestou je vyfotit to na mobilu/tabletu a v mobilní aplikaci Microsoft Teams rovnou vložit obrázek z mobilu/tabletu do konkrétního zadání.
  • Souběžné online hodiny více sourozenců s jedním počítačem, pokud máte možnost instalace aplikace Microsoft Teams do mobilu/tabletu, může si druhý sourozenec spustit online hodinu tam.
  • Pokud potřebujete upravit přílohu typu Word v zadání v Teams, a nemáte na počítači Office, klikněte na ... (tři tečky) a zvolte Otevřít ve Wordu Online. Nebo po otevření přílohy přímo v Teams se příloha otevře pouze pro čtení, opět klikněte na ... (tři tečky) a zvolte Otevřít v prohlížeči.

Možnost instalace Office pro žáky

• Škola rozšířila ESL předplatné na Microsoft Office 365 A3.
  • V rámci nové licence si mohou nejenom učitelé, ale i všichni žáci nainstalovat aplikaci Office 365 ProPlus (Outlook, Onedrive, Word, Excel, Powerpoint atd.) až na 5 svých vlastních zařízení (počítače, notebooky, tablety, ...).
  • Aplikaci Office mohou žáci využívat až do konce základní školy, dokud mají platný školní účet. Platné účty ponecháváme ještě nějakou dobu (minimálně přes prázdniny, max 1 rok) i absolventům, aby měli dostatek času svá data přesunout jinam.
  • Pokud nemáte zakoupenou vlastní licenci Office na vašich zařízeních, využijte tuto možnost bezplatné instalace balíku Office.
  • Postup instalace: Po přihlášení do office.com je na titulní stránce vpravo nahoře odkaz Nainstalujte si Office > Aplikace Office 365. Stáhnete si a spustíte instalační soubor a postupujete podle pokynů na obrazovce.

Aktuální informace

• Přístupové údaje do Office 365 a aplikace Teams pro žáky 1. ročníku předává rodičům třídní učitelka.
  • Pro zprovoznění je nutná spolupráce rodičů nebo starších sourozenců, kteří již prostředí znají.
  • Nově přidělená automaticky vygenerovaná hesla mají platnost několik měsíců. Pokud si vygenerované heslo nezměníte, bude uložené fungovat pouze na aktuálně připojeném zařízení. Poté už není možné přihlásit se na jiné zařízení a heslo je nutné obnovit.
  • Všem žákům doporučujeme ověření funkčnosti hesel.

Problémy s technikou

Vážení rodiče,
pokud máte některá z níže uvedených omezení práce s technikou, prosím, napište na e-mail p. Ing. Nováka jan.novak@zs.lany.cz, abychom mohli co nejlépe přizpůsobit on-line výuku vašim podmínkám, bude-li to v našich silách.

Možná omezení jsou:
  • sdílím notebook nebo počítač s rodiči, nebo sourozenci (případně jakým způsobem?)
  • nemám vůbec přístup k notebooku ani počítači
  • mám přístup pouze přes mobil nebo tablet
  • mám omezený objem dat pro přístup na internet
  • mám omezenou rychlost stahování nebo nahrávání do internetu (může způsobovat problémy při hovorech nebo videohovorech)