21. 5. - Den šílených účesů; 22. - 24. 5. - projektová výuka průřezových témat

Datum: 3.6.2015

Letos jsme pobývali na škole v přírodě v rekreačním areálu CK Star Line v Hrachově. Děti byly ubytované ve srubech se dvěma oddělenými vchody, z jedné strany s teráskou, které byly pěti, šesti, sedmilůžkové, s úložnými prostory, s možností přitápění. Malé děti bydlely v bungalovech.

Umývárny a WC se nacházely v blízkosti srubů, kapacitně vyhovovaly počtu dětí, teplá voda byla k dispozici během celého dne, v bungalovech bylo sociální zařízení u pokojů.

Doprava do rekreačního střediska byla bezproblémová, směrem tam jsme cestovali třemi autobusy po padesáti místech, směrem zpět dvěma autobusy osmdesáti a padesáti místným. Autobusy byly vybaveny bezpečnostními pásy, odjezd i dojezd proběhl dle časového harmonogramu, řidiči byli vstřícní, ochotní, nápomocní s naložením i vykládkou zavazadel.

V prostorách střediska bylo v přiměřené míře uklizeno, na srubech i pokojích si děti uklízely samy. Celkově ve všech námi využívaných prostorách byl pořádek a čisto.

Množství a složení stravy odpovídaly potřebám a věku dětí, její kvalita byla vynikající. Děti si mohly přidat. Během oběda a večeře jim byl podáván čaj nebo šťáva, po celý den byla možnost doplnění pití do lahví, v době poledního klidu měly děti možnost nákupu dalšího pití a sladkostí v kiosku.

Zdravotní péče byla zajištěna po celých 24 hodin, nemocnost dětí byla optimální.

Vybavení rekreačního střediska vyhovovalo našim potřebám. Vyučování probíhalo v šesti vytápěných učebnách vybavených školním nábytkem a tabulí. Dopolední program byl učiteli připraven hravou formou a přiměřeně věku dětí, každý učitel pracoval vždy v dvouhodinovém bloku s danou skupinou dle zvláštního rozvrhu. V areálu děti využívaly travnatou plochu, několik hřišť, trampolínu, houpačky, lanový park, minigolf, divadelní amfiteátr, lidský fotbal, venkovní sezení u srubů i blízký les.

Odpolední program byl společný i třídní pod vedením vychovatelů. Všechny děti se zapojily do celotáborové etapové hry „Indiáni a kovbojové“. Dále pro ně byly připraveny tři diskotéky a promítání filmu.

Učitelé si pro děti dále připravili celodenní program s poznávacím zaměřením.

Žáci 1. – 5. třídy – absolvovali turistický okruh Hrachov, Drážkov, Samoty, Hrachov, během cesty navštívili Domov fauny v Hrachově (prohlídka s průvodcem) a Váchův špejchar v Drážkově (prohlídka s průvodcem).

Žáci 6. - 9. třídy – absolvovali turistický okruh Hrachov, Hojšín, Kamýk nad Vltavou, Drážkov, Hrachov, během cesty navštívili Domov fauny v Hrachově (prohlídka s průvodcem) a zříceninu Vrškamýk.

Dětem se učitelé plně věnovali v době od budíčku až po skončení poledního klidu, sledovali program s vychovateli, vykonávání večerní hygieny a vypomáhali při ukládání dětí ke spánku. Dozor nad dětmi v době nočního klidu byl vykonáván nočním hlídačem.

Komunikaci s vychovateli a celým týmem zaměstnanců střediska hodnotíme pozitivně, ceníme si vstřícného jednání.

Areál je umístěn v nádherném a klidném prostředí daleko od silničního provozu, každý rok je patrné vylepšení vybavení (letos - rozrostla se minizoo, nově lidský fotbal a opravený bazén), v okolí je řada turistických cest. Děti hodnotí pobyt převážně kladně.