Lyžařský výcvik 2020

Datum: 10.1.2020

Od pátého do desátého ledna se dvacet sedm žáků lánské školy zúčastnilo lyžařského kurzu na Klínovci v Krušných horách. Ubytováni jsme byli ve Sporthotelu Můstek kousek za Jáchymovem. V neděli jsme kromě zabydlení se v hotelu vybalili lyže, zasoutěžili si na sněhu a udělali si krátkou procházku směrem k Jahodovému vrchu.

V pondělí a v úterý jsme celý den lyžovali na Klínovci, kde jsme brázdili Dámskou sjezdovku, Pařezovku a cestu ke skibusu někteří vyzkoušeli okružní Rondo. Děti byly podle své výkonosti rozděleny do tří družstev  - draci z devítky a osmičky jezdili s Karolínou, začátečníci a opatrnější s Veronikou a zbytek sedmáků se mnou. Ve středu jsme lyžovali jen dopoledne, protože odpoledne patřilo pěšímu výletu do Jáchymova, kde jsme navštívili jednu z místních cukráren, prodejnu oplatek a udělali nějaké drobné nákupy.

Cestou probíhalo velké plánování večerního programu „7 + 8 + 9 MÁ TALENT“. ˇKaždé ze čtyř družstev mělo vymyslet dvě vystoupení, která by pobavila ostatní. Mohli jsme tedy vidět společné hudebně-pěvecké vystoupení Emy a spol., poslechli jsme si úžasný zpěv Hanky a záznam rapujícího Andreje s Oliverem, tleskali jsme při tanečním vystoupení Adély, nevěřícně sledovali vystoupení umělců-kutilů Honzy a Olivera, kteří nás inspirovali k výrobě voděvzdorných bot z PET lahví, bavili se u putování časem, kterým nás provedl Míra (zajímavý byl útok na Dvojčata v podání letadla Davida a dvojčat Honzy a Kuby 😊), a nakonec nás rozesmál Matěj, který sypal jeden vtip za druhým (kdo by to do něj řekl?).

Ve čtvrtek nám sice občas pršelo, ale poslední lyžovací den jsme si užili i tak. Někteří si odpolední lyžovačku zpestřili horkou čokoládou, párkem v rohlíku či palačinkou.

Co se týče jídla, tak se o nás v hotelu starali opravdu královsky. Snídaně byly formou švédského stolu a v nabídce bylo opravdu vše – cereálie, jogurt, pečivo, šunka, sýr, párky, marmeláda, med, ovoce…z hlavních jídel bych jmenovala třeba kuřecí řízek s bramborovou kaší, borůvkové knedlíky, hamburger a hranolky, kuře na paprice, zapečené brambory, čínská směs s rýží…myslím, že si nikdo nemohl stěžovat.

Škoda, že to tak rychle uteklo…. Letošní kurz hodnotím jako velice zdařilý a každý z nás bude určitě vzpomínat na skvělou lyžovačku, dobré jídlo, polštářové bitvy, vtipné hlášky (…i Lucka ti utekla…), večerní zábavu, jízdy skibusem….

P. Přibylová