Oznámení - provozní změny

Datum: 7.3.2024

Vážení rodiče,

v dohledné době nás ve škole čekají provozní omezení, která souvisejí  s velkou investiční akcí obce Lány. Jejím záměrem je rozšíření učebních prostor v naší škole v souladu se zvýšením komfortu pro současnou moderní výuku. Jedná se o přístavbu dvou učeben a kabinetu nad tělocvičnou školy včetně jejich vybavení. Akce bude hrazena jak z obecních prostředků, tak s využitím dotačních prostředků z Integrovaného regionálního operačního programu.

Termín realizace stavební části je od 2. 4. 2024 do 31. 3. 2025.

Ve vnějších i vnitřních prostorách školy budou zavedena bezpečnostní opatření, se kterými budou seznámeni všichni žáci i zaměstnanci.

Žákům, zaměstnancům i veřejnosti bude zcela zamezen vstup do areálu školy zadními posuvnými vraty. Nejbližší okolí stavby bude zahrazeno a znepřístupněno. Areál bude průchozí pouze druhými vraty na hřiště směrem ke školní jídelně. Při pohybu v areálu  bude třeba dbát zvýšené opatrnosti.

V ulici U Špýcharu lemující školní hřiště nebude možné parkovat z důvodu nutnosti ponechat volný průjezd vozidlům stavby. Tomu je potřeba přizpůsobit i ranní krátkodobé parkování aut při odvážení dětí do školky a školy.

V průběhu stavby nebude možné využívat tělocvičnu školy.

V měsících duben až říjen bude proto většina hodin tělesné výchovy probíhat ve venkovním areálu školy, na školním hřišti či na hřišti za sokolovnou. V této souvislosti Vás prosím, aby děti měly tomu přizpůsobené oblečení a obutí.

V případě nepřízně počasí a v zimním období máme možnost pro většinu hodin využít prostor sokolovny. Zároveň máme na tuto přechodnou dobu k dispozici klubovnu v suterénu pavilonu 1. stupně, kde v současné době dokončujeme poslední úpravy. V klubovně proběhla výmalba, na polovině prostoru je koberec, na druhé polovině je lino, je zde zrcadlová stěna, žebřiny, pořídili jsme různé rehabilitační, balanční, koordinační, protahovací sportovní pomůcky. Ze současného vybavení zde budeme mít lavičky, žíněnky, molitanové podložky, molitanové míče, branky apod.

Jsem si vědoma, že období bude náročné pro provoz, pro výuku, pro práci učitelů.

Věřím ale, že s vidinou rozšíření stávajících prostor a krásnější školy pro naše děti dočasná provozní omezení způsobená stavbou společně zvládneme.

Chtěla bych poděkovat TJ Sokol Lány, jmenovitě paní J. Porcalové a paní M. Hořejší za vstřícnost a umožnění propůjčení sokolovny do doby kolaudace stavby.
Za vystěhování a uskladnění vybavení tělocvičny děkuji vedení i provozním zaměstnancům obce.